+37061594799 Nemokamas pristatymas nuo 70€ visoje Lietuvoje!

Jei moters paklausčiau, kokia pirmoji lėlė buvo jos gyvenime, įdomu kiek atsirastų, kurios turėjo lėlę „Barbie“. 2019 metais vasario 15 dieną lėlė „Barbie“ švęs 60-metį. Tai tikrai buvo didelis noras turėti gražią lėlę su įspūdingais rūbeliais. O niekas juk net nebūtų pagalvojęs, kokį kultą ar kultūrą Ji, toji lėlė, suformuos vėliau žmonių gyvenime.

Lėlę „Barbie“ sukūrė amerikiečių verslininkė Ruth Handler, atostogaudama Šveicarijoje. Bulvariniame laikraštyje „Bild“ pamatė žavią blondinę lėlę „Lili“. Įsigijo lėlę ir užpatentavo autorines gaminimo teises. Buvo suteikta 20-to amžiaus septinto dešimtmečio Holivudo aktorės ir sekso simboliu laikytos Jayne Mansfield išvaizda. Taip pat buvo sukurtas lėlei ir namelis, apklijuotas širdelėmis. Drabužius lėlei sukūrė garsūs dizaineriai iš mados namų „Dior“ ir „Givechy“. 1958 metais patentuota ir pristatyta Tarptautinėje žaislų mugėje. Po TV kompanijos JAV apemė Barbie’ės manija – „barbiamanija“. Šiuo metu ji yra perkamiausių daiktų dešimtuke ir parduodama 150 šalių. (antros pastraipos šaltinis – wikipedija)

Tikrai žinau, kad daugelis moterų turėjo lėlę, tik nebūtinai „Barbie“, ir rengė ją to laikmečio vyraujančios mados rūbais arba savo išaugtais rūbeliais. Taip pat ne ką mažiau buvo populiarios popierinės lėlės: nupiešus joms bet kokį rūbą, buvo galima ją lengvai papuošti. Net teta Beta savo vaikų laidoje rengdavo konkursus.

Kiekviena turėjo savo istoriją. Mano pastebėjimu, mergaitės buvo net supanašėjusios su lėlėmis arba stengėsi būti panašios į jas. Būtų įdomu, jei pasidalintumėte savo prisiminimais, istorijomis su nuotraukomis. Tikiu, jog dauguma Jūsų patyrėte ir dabar prisimenate kažką panašaus. Manau, kiekviena tokia istorija yra unikali ir žavi.

Pasidalinkite ir Jūs savo prisiminimais, siųsdamos laiškus į info@nikole.lt

0
Jūsų krepšelis yra tuščias!

It looks like you haven't added any items to your cart yet.

Browse Products
[]